• 15 °C - Kahramanmaraş
  • 10 °C - Türkoğlu
  • USB 3.5019
  • EURO 4.1257

Onikişubat İlim Yuvalarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Yarının Türkiye'sini inşa edecek nesillerin yetişeceği eğitim yuvaları yapan Onikişubat Belediyesi, ikinci okulunu Ilıca'da açtı.

Onikişubat İlim Yuvalarına Bir Yenisini Daha Ekledi
Tarih: 17 Kasım 2016 07:16 Düzenlenme Tarihi: 17 Kasım 2016 07:16 Kategori: Güncel

Yarının Türkiye'sini inşa edecek nesillerin yetişeceği eğitim yuvaları yapan Onikişubat Belediyesi, ikinci okulunu Ilıca'da açtı. 2,5 milyon TL'ye mal olan 12 derslikli Ilıca İmam Hatip Ortaokulu ve öğrenci yurdu, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'ın katıldığı törenle hizmete sunuldu.

Renkli görüntülere sahne olan törende vatandaşları selamlayan Başbakan Yardımcısı Kaynak, yöre sakinlerini dinleyip, çocuklarla sohbet etti. Törende konuşan Kaynak, İmam Hatip mezunları olarak, bu tür açılışlarda farklı duygular yaşadıklarını söyledi.

Geçmişte İmam Hatip Okulları yapmanın zorluklarını anımsatan Kaynak, "Ama Allaha hamd olsun, bizim insanımıza yetki verildiğinde, bizim insanımızın seçtiklerine yetki verildiğinde neler yapılabildiğini bugün bir kez daha görüyoruz. Onikişubat Belediyemizin yaptırdığı ilk İmam Hatibimizi Dönüklü'de açtık. Bugün burada açıyoruz. Demek ki yerel yönetimlerimizi güçlendirdiğimizde, yerel yönetimlerimize doğru isimler seçtiğimizde milletimizin ihtiyaç duyduğu bu eserler, kendisine hizmet olarak dönecektir. O yüzden ben de Hanefi başkanım kadar heyecanlanıyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve kente gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun selamlarını vatandaşlara ileten Kaynak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin şehitler verdiği şu dönemde, Türkiye'ye taziye dileklerini iletmeyen ve iki yüzlü tavırlarıyla PKK terör örgütü yanında yer alan Avrupalılara da seslenen Kaynak, şöyle konuştu:

"Şehitler veriyoruz. Dün o kahramanlardan birini daha vatanı, milleti, ülkesinin bölünmemesi için şehit olan Muhammet Fatih Safitürk kardeşimizin cenazesindeydik. Babasının hitabını hepiniz duymuşsunuzdur. Bu gecede 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaralanan bir başka kardeşimiz şehadet şerbetini içti. Onların mekanları cennettir. Vatanı için, bayrağı için şehitler veriyoruz. Fırat kalkanı operasyonunda geçen hafta bir yüzbaşımız şehit oldu. Suriye'de Suriye topraklarında, bize yönelik bir terörü engellemek için bir kardeşimiz şehit oldu. Ama bakıyorsunuz Avrupalı devlet adamları, büyükelçiler, bizim bir şehidimizin acısını paylaşmaya gelmiyor. Bir tane devlet adamı taziye ziyaretinde bulunmuyor. Ama 30 yıldır kan döken, vahşi bir cinayet örgütünün PKK'nın meclisteki uzantılarının, dokunulmazlıkları kaldırılıp, cezaevine gönderilince o büyükelçileri meclis sıralarında görüyoruz. Onlar bilmeliler ki, hiçbir terör örgütü asla kimseye dost olmaz. Hiçbir terör örgütünden insanlığa fayda gelmez. Hiçbir terör örgütünün insafı vicdanı olmaz. Yarın o kucak açtıkları terör örgütleri bumerang gibi kendilerini vurur. Avrupalılar, Avrupa'nın insan hakları, demokrasi, hukukun üstünlüğü, özgürlükler gibi değerlerin üzerinde yükseldiğini iddia eder. Bu değerlerin neresinde var, PKK'ya parlamento önünde çadır kurdurmak. Bu değerlerin neresinde var, Suriye'de Bayırbucak Türkmenlerine yardım götüren tırları manüple edip, ' Türkiye terör örgütlerine silah kaçırıyor' diye dünyaya ilan etme cüretini gösteren Can Dündar'ı saraylarda ağırlamak. Aslında o ağırladığınız kişi, bir cesur kahraman değil. Adliye önünde zavallı bir meczup kendine silah çekince, karısının arkasına saklanacak kadar ödlek ve korkak biri."

Türkiye'nin Suriye'de terörden arındırılmış bir bölge oluşturduğunu, aynı mücadelenin Irak'ta da süreceğini dile getiren Kaynak, "Şimdi Irak, Irak'ta da DEAŞ'ın bir benzeri örgüt var. Haşdi Şa'bi. Biri Sünnilik adına cinayet işliyor, biri Şii'lik adına. Haşdi Şa'bi'nin Musul'da bir mezhep savaşı çıkarmasına, Telafer'de, Kerkük'te soydaşlarımızı kırmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Oradaki insanların huzur içerisinde, bu terör örgütlerinden korunması için güvenli bölgelerde BM ile kamp oluşturacağız" diye konuştu.