• 15 °C - Kahramanmaraş
  • 10 °C - Türkoğlu
  • USB 3.5019
  • EURO 4.1257

Şehit Uzman Onbaşı Yavşan'ın Cenazesi Toprağa Verildi

ŞIRNAK'ın Gabar Dağı'nda düzenlenen operasyonda PKK'lı teröristlerin araziye yerleştirdiği patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı 22 yaşındaki Mehmet Yavşan'ın cenazesi, memleketi Kahramanmaraş'ın Türkoğlu İlçesi'nde düzenhlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Uzman Onbaşı Yavşan'ın Cenazesi Toprağa Verildi
Tarih: 5 Nisan 2017 12:18 Kategori: Güncel

PKK'lı teröristlerce şehit edilen Mehmet Yavşan'ın cenazesi helallik için Avşarlı Mahallesi'ndeki baba ocağına getirildi. Cenazenin eve gelmesiyle şehidin babası Kazım ile anne Zeliha Yavşan, kardeşleri ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Duaların edilmesinin ardından cenaze mahalle mezarlığına getirildi. Burada düzenlenen törene Başbakan Yardımcısı  Veysi Kaynak,  Kahramanmaraş Valisi  Vahdettin Özkan, milletvekilleri,  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı  Fatih Mehmet Erkoç, şehidin ailesi, yakınları, askeri ve mülki erkan ile binlerce vatandaş katıldı.

OĞULLARINI TEKBİRLERLE UĞURLADILAR

Oğlunun cenazesinin araçtan indirilmesiyle birlikte baba Kazım Yavşan tekbir getirmeye başladı ve Türk bayrağına sarılı tabutu musalla taşına konana kadar da tekbir getirmeye devam etti. Anne Zeliha Yavşan ise, tabutun yanına gelerek oğlunun fotoğrafını öpüp, "Topalak, karagözlü kuzum sürprizler yapıyordun bana, nerelerdesin? Gel yanıma" diye ağıt yaktı. Gözü yaşlı Kazım ve Zeliha Yavşan çifti, daha sonra birlikte tekbir ve salavat getirdi.

Ağustos 2016'da girdiği okuldan başarıyla mezun olup 30 Aralık 2016'da  Şırnak'ta göreve başlayan ve 3'ü erkek, 5 kardeşi bulunan  Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet Yavşan'ın cenazesi, öğle vakti kılınan namazın ardından mahalle mezarlığında toprağa verildi.