• 15 °C - Kahramanmaraş
  • 10 °C - Türkoğlu
  • USB 3.5360
  • EURO 4.1184

23 Nisan'da Belediye Başkanlığı Makamı Küçük Osman Başkan'a Teslim

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 97. Yılında Türkoğlu Belediyesi Başkan Makamı bir kez daha çocuklara teslim edildi.

23 Nisan'da Belediye Başkanlığı Makamı Küçük Osman Başkan'a Teslim
Tarih: 21 Nisan 2017 19:48 Kategori: Politika
Türkoğlu Belediye Başkanlığı makamına Fatih İlköğretim Okulu 4.sınıf öğrencisi ve Başkan Okumuş'unda adaşı olan Eren Osman Gök’e oturdu.
Makam koltuğuna oturan Küçük Osman Başkan ilk işi olarak Makam arabası ile ailesini ziyaret etmek olduğunu söyledi ve diğer projelerini ise şöyle dile getirdi;
Gavur Gölünün, göl olarak varlığını sürdürmesi için elimden geleni yapacağım. İlçemizin çevresinde bulunan fabrikaların bacalarına filtreler takılması hususunda yaptırımlarım olacak. Ana cadde üzerinde apartman yapımında kullanılacak arsa kalmayınca şehrin zemin olarak daha sağlam olan Toki bölgesine çok katlı binalar için imara açacağım. En güzel, en temiz sokak projesinde çevreci olan sokakların su faturalarını yüzde yirmi beşe indireceğim. Sayın Osman Okumuş’un başarıyla sürdürdüğü yarım kalmış projeleri hayata geçireceğim. Sokak köpeklerine barınak yaptıracağım. Yöremizde yetişen eşsiz tadıyla lezzetler arasında olan Urumu dutu tanıtacağım. Ve son olarak diyorum ki; savaşlar olmasın çocuklar solmasın, diyerek konuştu.
Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla değerli öğrencilerimiz, belediyemizi ziyaret ettiler. Öncelikli olarak Değerli Öğretmenlerimize ve Müdürümüze çok teşekkür ederim. Temsili olarak öğrencilerimize, normalde makamımızı beş yılda bir seçimle vermemize rağmen öğrencilerimizi ve çocuklarımızı Türkiye olarak sevdiğimizden dolayı makamımı, adaşım olan Osman Başkana verdim. Tabi onun güzel talepleri oldu, güzel yapacağı hizmetler oldu. Bunlardan ilki makam aracıyla annesini, babasını ziyaret etmekti. Hemen makam aracı hazırlandı. İnşallah biraz sonra gidip ellerinden öpecek.
‘Geleceğimizin teminatı çocuklarımız Türkiye’mizin geleceği olacaktır’