• 15 °C - Kahramanmaraş
  • 10 °C - Türkoğlu
  • USB 3.5360
  • EURO 4.1184

Başkan Okumuş'un Kandil Mesajı

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm İslam Aleminin Miraç Kandilinin kutladı.

Başkan Okumuş'un Kandil Mesajı
Tarih: 21 Nisan 2017 19:20 Kategori: Yaşam

  Başkan Okumuş mesajında: Mübarek üç ayların içinde yer alan Miraç Kandili'nin de bu anlamda, birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize güç katacağına, komşuluk ve akrabalık ilişkilerimizi pekiştireceğine inanıyorum. Bu bakımdan, Sevgili Peygamberimizin, Yaradan'ın huzuruna yükseldiği gün olan Miraç Kandili'nin, dargınlıkları gidermek, barışı yaymak, nefislerimizi terbiye etmek, hayatımızın muhasebesini yapmak için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Kandil geceleri, milletimizin büyük önem verdiği, saygı duyduğu, ibadetle geçirdiği, hayır hasenatın arttığı, duayla geçirilen, maneviyatın yükseldiği anlamlı gecelerdir.
 Allah'ın bir kez daha idrakini nasip ettiği bu mübarek gecenin; yapılacak ibadetler, hayırlar, infaklar ve dualarla tüm hemşehrilerimize ve İslâm âlemine hayırlar getirmesini cenabı Allah’tan niyaz ediyor, tüm İslam aleminin Miraç Kandilini kutluyorum” dedi.